فیلم های سینمایی آموزشی - Recommended Movie

در این بخش به معرفی فیلم های سینمایی و سریال هایی می پردازیم که دیدن آن ها را برای کلیه افراد موفق توصیه می کنیم. فیلم های معرفی شده صرف نظر محتوای ارایه شده به تقویت مهارت های فردی شما کمک می کند و این شمایید که می بایست یاد بگیرید با تعمیم اتفاقات موجود در فیلم های مذکور، به توسعه مهارت های خود بپردازید.  علاقه مندان می توانند برای تهیه فیلم های مذکور با کلینیک دکتر صحت تماس حاص فرمایند. 

 

 فیلم سینمایی ارباب جنگ

در جهان بالغ بر 550 میلیون اسلحه گرم وجود دارد، به عبارتی برای هر 12 نفر یک اسلحه گرم. سوال اصلی اینجاست، چگونه باید آن 11 نفر دیگر را مسلح کرد؟!
یوری اورلوف – ارباب جنگ

ارباب جنگ فیلمی است تکان دهنده و البته با داستانی ساده.  این فیلم هیچ گاه بیننده را گیج نمی کند، دلیلی هم برای این کار نیست، ارباب جنگ قرار است که آمار و ارقام صحیح و اتفاقات واقعی را در قالب یک ماجرای دراماتیک برای بیننده به تصویر بکشد. در پایان فیلم در ذهن بیننده اینگونه نقش می بندد که ارباب جنگ تا حد زیادی در این مسیر موفق بوده است. 
برای درک صحیح تر بهتر است کمی درباره تجارت اسلحه بدانیم و قبل از هر چیز با گفته یوری اورلوف در ابتدای فیلم شروع می کنیم.
در جهان بالغ بر 550 میلیون اسلحه گرم وجود دارد، به عبارتی برای هر 12 نفر یک اسلحه گرم. سوال اصلی اینجاست، چگونه باید آن 11 نفر دیگر را مسلح کرد؟!
این جمله در واقع اشاره به کلیت داستانی می کند که از این پس در فیلم ارباب جنگ با آن روبرو خواهیم بود. ارباب جنگ نمی گوید که این کاسبی در کل خوب است یا بد، چرا که بیننده باید این را از متن فیلم درک کند، آنچه در فیلم سعی می شود بر روی آن بزرگ نمایی شود این است که تجارت اسلحه به شکل عمیقی با سرنوشت ملت ها و دولت ها در همه سطوح گره خورده است و گاهی برای این که مردمان پی به نیت واقعی سیاستمدارانشان نبرند، تصمیم گیرندگان اصلی این بازار ناچار از این هستند که از سوداگران مرگ برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند.

ارباب جنگ فیلمی است از عملکرد موفق یک سوداگر اسلحه که از ابتدای ورود به این بازار از هیچ به همه چیز دست یافت. هدف گذاری، سخت کوشی، هوش هیجانی بالا، مدیریت زمان، فون مذاکره، چابکی در کسب و کار، ارتباطات حرفه ای و اطلاعات بی نظیر و بسیاری از عوامل دیگر، باعث موفقیت این مدیر متفاوت است. 

The 20-year arms dealing career of Queens, N.Y., outcast Yuri Orlov (Nicolas Cage) serves as a window onto the end of the Cold War and the emergence of worldwide terrorism. He finds himself reassuring his more ethically challenged younger brother, Vitaly (Jared Leto), while adeptly sidestepping the pursuit of federal agent Jack Lawrence (Ethan Hawke). The globetrotting arms dealer also pursues the woman of his dreams, supermodel Ava Fontaine (Bridget Moynahan).

Initial release: September 16, 2005 (USA)

DirectorAndrew Niccol

Music composed byAntônio Pinto

ScreenplayAndrew Niccol

ProducersNicolas CageAndrew NiccolChris RobertsPhilippe RousseletNorman GolightlyAndreas GroschTeri Lin Robertson

 

 

فیلم سینمایی در جستجوی خوشبختی

این فیلم داستان واقعی کریس گاردنر سیاه پوست، خرده فروش اسکنرهای پزشکی در سال ۱۹۸۱ است که به همراه لیندا و پسر کوچکش کریستوفر در سانفرانسیسکو زندگی بسیار سختی دارند. وضع مالی کریس بسیار بد است. او که توانایی پرداخت اجاره خود را ندارد صاحبخانه‌اش بیرونش کرده و از این رو لیندا نیز او را ترک می‌کند. کریس که هم باید پدر خوبی باشد و هم خرج کریستوفر را تامین کند دچار مشکل شده است. کریس سعی می‌کند در شرکتی استخدام شود و از سویی باید کریستوفر را حفظ کند مبارزه سختی برای زندگی کردن پیش روی کریس قرار دارد.

Life is a struggle for single father Chris Gardner (Will Smith). Evicted from their apartment, he and his young son (Jaden Christopher Syre Smith) find themselves alone with no place to go. Even though Chris eventually lands a job as an intern at a prestigious brokerage firm, the position pays no money. The pair must live in shelters and endure many hardships, but Chris refuses to give in to despair as he struggles to create a better life for himself and his son.

Initial release: December 15, 2006 (USA)

DirectorGabriele Muccino

Featured songA Father's Way

ScreenplaySteven Conrad

AwardsTeen Choice Award for Choice Movie: Drama

 

فیلم سینمایی گرگ وال استریت

(به انگلیسی: The Wolf of Wall Street) یک فیلم زندگینامه‌ای بر پایه زندگی جردن بلفورت در گونه کمدی سیاه است. مارتین اسکورسیزی کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد.  ترنس وینتر فیلمنامه را نوشته و لیوناردو دی کاپریو با حضور همبازی‌هایی چون جونا هیل، ژان دوژاردن، راب رینر، کایل چندلر و متیو مک کانهی، در نقش بلفورت ایفای نقش می‌کند.  این فیلم پنجمین همکاری اسکورسیزی و دی کاپریو و دومین همکاری اسکورسیزی و وینتر بعد از سریال امپراتوری بوردواک را رقم می‌زند.  گرگ وال استریت، داستان یک دلال سهام نیویورکی با بازی دی کاپریو است که از همکاری در رسیدگی به پرونده کلان عدم شفاف سازی مالی اجتناب می‌کرد که فساد در وال استریت، سیستم بانکداری یکپارچه و نفوذ جنایتکاران هم جز آن بود.

وال استریت، نامی است که در تاریخ ایالات متحده یادآور دو نکته است: 1- کسب ثروت 2- کلاهبرداری! در واقع می توان اینطور بیان کرد که کارگزاران بورس در وال استریت چنانچه بخواهند به ثروت هنگفتی دست پیدا کنند، حتما باید از راه های فرعی که معمولن با قانون مغایرت دارد استفاده کنند و در این آشفته بازار مالی که همه در حال نابودی یکدیگر هستند، تنها چندین نفر قدرت باقی ماندن در بازی و ادامه مسیرشان دارند و جردن بلفورت یکی از قدرتمندترین این افراد بود.

بلفورت در ابتدای ورود به دنیای وال استریت وضعیتی شبیه به جک مور در فیلم «وال استریت: پول هرگز نمی خوابد» داشت. پسری پُر انرژی که برای حضور فعال در بازار بورس به میدان آمده بود و هرگز حقوق فوق العاده ای دریافت نمی کرد. اما این رویه تا اواخر دهه ی هشتاد که مصادف با ریزش سهام وال استریت و متعاقبن، ضررهای هنگفت مالی برای سهام داران بزرگ وال استریت بود، ادامه داشت. در این دوران که همه کارگزاران بورس به دنبال راهی برای فرار از ضررهای مالی بودند، جردن بلفورت که تا آن زمان یک کارمند رده پایین محسوب می شد، تغییر رویه داد و تصمیم گرفت راه و روش دلالی را پیش بگیرد چراکه با توجه به تجربه اش در وال استریت می دانست که این روش او را ثروتمند خواهد کرد و همینطور هم شد.  جردن بلفورت که تا آن زمان حقوقی بالغ بر 2 هزار و چند صد دلار در ماه داشت، به یکباره ثروتی ده ها میلیون دلاری در سال کسب کرد و تبدیل به یکی از مهمترین افراد شاغل در وال استریت شد.

In 1987, Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) takes an entry-level job at a Wall Street brokerage firm. By the early 1990s, while still in his 20s, Belfort founds his own firm, Stratton Oakmont. Together with his trusted lieutenant (Jonah Hill) and a merry band of brokers, Belfort makes a huge fortune by defrauding wealthy investors out of millions. However, while Belfort and his cronies partake in a hedonistic brew of sex, drugs and thrills, the SEC and the FBI close in on his empire of excess.

Initial release: December 17, 2013 (New York City)

DirectorMartin Scorsese

Story byJordan Belfort

AwardsGolden Globe Award for Best Actor – Motion Picture Musical or Comedymore

ProducersLeonardo DiCaprioMartin ScorseseRiza AzizEmma TillingerJoey McFarland

 

فیلم سینمایی سگ را بجنبان

گروهی از دختران پیشاهنگ به کاخ سفید می روند و مهمان پرزیدنت می شوند. یکی از آنها که مبهوت تابلوی فرانکلین شده با پرزیدنت به پشت دفتر ریاست جمهوری می روند وبه این ترتیب سیاست آمریکا آبستن حوادث دیگری می شود.  11 روز مانده به انتخابات پرزیدنت دچار رسوایی اخلاقی شده و مشروعیت او زیر سوال می رود. رقبای سیاسی روی این رسوایی اخلاقی مانور می دهند و حالا گروه مشاوران پرزیدنت با همکاری یک تهیه کننده هالیوودی تلاش می کنند تا از طریق تبلیغات آبروی از دست رفته را به او باز گردانند.

"wag the dog" فیلمی سیاسی با بیان طنز است که سازندگانش در تیزرهای تبلیغاتی فیلم گفته اند که "wag the dog"  تنها یک فیلم نیست و باید نگاهی جدی تر به آن داشت و به این ترتیب کارگردان فیلم "بری لوینسون" از بینندگانش  تقاضا می کند، نگاه  سرگرمی به این فیلم نداشته باشند. البته تصور نکنید که "سگ را بجنبان" اثری خسته کننده است؛ ابدن. این فیلم با بازی های دقیق و زیبای بزرگان عالم سینما و طنز حیرت آورش بیننده را اسیر  شات های درخشان و دیالوگ های پرکنایه اش می کند. 

کارگردان"wag the dog"  که پیش از این فیلم هایی مثل  خوابگردها، عدالت برای همه و مرد بارانی را هدایت کرده این بار هم  با دعوت از ستاره هایی مثل داستین هافمن و رابرت دنیرو، سعی در ارایه فیلمی متفاوت و کنایه آمیز را داشته است. این اثر که در سال (1997) تولید شده با الهام گیری ازماجرای رسوایی کاخ سفید در زمان ریاست جمهوری کلینتون ساخته شده است.

با رسانه ای شدن ماجرای رسوایی رییس جمهور و ریزش آمار رای دهندگان، "کنراد برین" مشاور تبلیغاتی رییس جمهور مامور ترمیم آبروی دولت می شود. پرزیدنت که به چین سفر کرده، پروازش به آمریکا را لغو می کند، چرا که محبوبیت او بسیار کاهش یافته و استقبال سرد مردم آمریکا از او یک شکست تبلیغاتی به حساب می آید.

کنراد به هالیوود می رود و از یکی از تهیه کنندگان هالیوود به نام استنلی ماتس درخواست کمک می کند. هدف طراحی یک جنگ ساختگی است، دولت آمریکا که همیشه با برجسته کردن اقتدار جهانیش آرای شهروندان آمریکا را جمع کرده این بار هم در پی باز گرداندن غرور ملی و به نمایش گذاشتن اقتدار بین المللی است. کنراد به استنلی می گوید: «کی هواپیمایی دیده؟ بمبی از دودکش یک ساختمون به داخل اون انداخته شد و جنگ خلیج فارس آغاز شد من خودم توی اون ساختمون بودم وقتی که اون فیلم ضبط شد.»

لوینسون با ساخت این فیلم قدرت رسانه های آمریکا را در هدایت افکار عمومی نشان می دهد و چهار سال پیش از ماجرای یازدهم سپتامبر به ایده طراحی ماجرای یازدهم سپتامبر اشاره می کند. به قول کنراد: جنگ یه جور فیلمه و برای همین ما اینجا در هالیوود هستیم. 

با این دیالوگ ها فرضیه دروغ بودن حمله هواپیماها به برج های دوقلو تایید می شود و بر شایعه بمب گذاری در این ساختمان ها که درباره آن کتاب های زیادی نوشته شد صحه گذاشته می شود.

Two weeks prior to reelection, the United States president lands in the middle of a indecent activities. In need of outside help to quell the situation, presidential adviser Winifred Ames (Anne Heche) enlists the expertise of spin doctor Conrad Brean (Robert De Niro), who decides a distraction is the best course of action. Brean approaches Hollywood producer Stanley Motss (Dustin Hoffman) to help him fabricate a war in Albania -- and once underway, the duo has the media entirely focused on the war.

Initial release: December 17, 1997

DirectorBarry Levinson

Story byLarry Beinhart

ProducersRobert De NiroBarry LevinsonJane Rosenthal

ScreenplayDavid MametHilary Henkin

 

 

 

 

افزودن نظر

سبد خرید

مجتمع تجاری اداری گلشن مال

آخرین نظرات

حمید
جناب آقای دکتر صحت
سلام و عرض ادب و احترام
می خواستم یه انتقاد از جنابعالی بکنم، بنظرم شما دارید ا...
فرزاد
اقای دکتر فوق العاده بود بخصوص خودشناسی هایی که قرارداده بودید و نتیجه تستPDA ممنون
کورش
با تشکر از سایت زیبا و موارد ارایه داده شده تست PDA واقعا جالب و درست بود در هیچ جا ندیده بودم چه جو...
راضيه عبدالهى
سلام وعرض ادب خدمت دكترصحت عزيز،مديريت مجموعه زيبايى راضى هستم بسيار مفتخرم ازآشنايى باشما،شما بابار...
آوا قیاسی
سلام
اگه قرار باشه چنتا سوال درباره ی محاسبه خودانگیزشی مدیران و سرپرستان مطرح کنیم چند مورد مثال م...
سیدمرتضی موسوی
سلام چرا فروشگاه اینترنتی ندارید و محصولاتتون رو هنوز به شیوه زمان دقیانوس بصورت پستی میفرستید؟
بیش...
مهدی آرمیده
با سلام و عرض تسلیت خدمت جناب آقای دکتر کامران صحت...
این عارضه بزرگ را به شما و خانواده محترم تسلی...
ترنم
خیلی عالی بود .استفاده کردم
Zahra.mhb
درود
نتیجه عالی و کارآمد
ممنون دکتر
مصطفایی
مثل همیشه مفید و کارامد
سپاس فراوان دارم از استاد گرامی اقای دکتر کامران صحت